artist videos

artist videos
Rate this post

Jest jednym z problemów z oddychaniem, które występują podczas snu, a jest to spowodowane utrudnionym ruchem powietrza w górnych drogach oddechowych. “

Chrapanie, jak powszechnie wiadomo, jest jednym z problemów z oddychaniem, które występują podczas snu, a jest to spowodowane utrudnionym ruchem powietrza w górnych drogach oddechowych.

Jest to nie tylko prosty, ale i dokuczliwy hałaśliwy problem dla kogoś, kto znajduje się w łóżku, a nawet dla sąsiadów, może być również powiązany z innymi poważniejszymi problemami zdrowotnymi, takimi jak bezdech senny, ciśnienie krwi lub problemy z sercem.

Jeśli cierpisz na ten stan i masz również inne objawy, takie jak ból gardła, senność lub zmęczenie w ciągu dnia, ciśnienie krwi, bóle głowy po przebudzeniu, trudności z koncentracją lub jeśli budzisz się w środku nocy z dławianiem czując, pierwszą rzeczą do zrobienia jest skonsultować się z lekarzem. Specjalista ds. Snu określi, czy masz obturacyjny bezdech senny, a jeśli to zrobisz, zaleci najbardziej odpowiednie leczenie.

Chrapanie może być również spowodowane przez czynniki anatomiczne, takie jak skrzywiona przegroda, pogrubienie podniebienia miękkiego z powodu nadwagi lub nadmiaru płynów, spożywanie alkoholu … Mężczyźni i wiek to inne bardzo ważne czynniki związane z chrapaniem, wraz z pozycją w które śpimy.

Jak widzimy, istnieją proste sposoby, aby spróbować kontrolować niektóre z wyżej wymienionych czynników. Dla tych, którzy chrapią, gdy śpią na plecach, najlepiej jest postawić poduszki na plecach, gdy śpią na boku lub nawet uszyć małą kulkę, piłkę tenisową, z tyłu piżamy, po prostu jak zaleca American Sleep Association, aby zapobiec ich spaniu w pozycji leżącej na wznak.

Picie alkoholu

Jednym z głównych powodów pogarsza się chrapanie. Jeśli masz problem z nałogiem, zalecamy wizytę u specjalisty i dietetyka tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc ci pokonać uzależnienie i chrapanie.

Zablokowany nos

Kolejny ważny czynnik, który może powodować chrapanie. Jeśli masz zimny i zatkany nos, użyj aerozolu do nosa z wodą morską, aby wypłukać nozdrza przed pójściem spać i regularnie w ciągu dnia. Pomoże to również w szybszym łagodzeniu objawów przeziębienia. Jeśli problemem jest przewlekłe zapalenie zatok, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest wycięcie wszystkich produktów mlecznych z diety i umieszczenie okładu świeżego startego daikon w obszarze nozdrzy, to znaczy: przestrzeni między brwiami, część powyżej brwi i boki twojego nosa. Zabieg trwa około 30 minut. Powinien być przeprowadzany trzy razy w tygodniu przez dwa tygodnie lub dopóki nie poczujesz się lepiej. Jeśli masz przegiętą przegrodę, możesz również skonsultować się ze specjalistycznym chirurgiem.

Nadwaga

Istotne jest, aby przejść na dietę odchudzającą z dużą ilością warzyw, około 60% codziennej diety, lepiej jest gotować przez kilka minut, ponieważ nadmiar surowej żywności nie poprawi sytuacji. Spróbuj parować lub blanszować dla sałatek z zielonych liści, szczególnie w zimie i ograniczyć ilość spożywanych owoców do jednego kawałka dziennie. Zbyt wiele sałatek lub owoców w zimie powoduje, że ciało jest zimne i zamiast pomagać w odchudzaniu, zmiękczają tkanki podniebienia i wibrują bardziej ruchem powietrza. Powinieneś także unikać spożywania białka zwierzęcego w nocy, ponieważ nie sprzyja to relaksującemu lub regenerującemu snu.

Wreszcie, jednym z najbardziej skutecznych sposobów na chrapanie jest nakładanie imbirowych okładów na okolice nerek, które pokażę ci, jak przygotować się w następnym poście.

SHARE
Previous articlethe shout
Next articletwitter page discussion

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here