depeche mode

depeche mode
Rate this post

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiła się fala świadomości, jeśli chodzi o przemysł kosmetyczny. Ludzie stali się bardziej świadomi tego, co nakładają na skórę i jak wpływa na ich zdrowie. To nie tylko to, co wkładasz w swoje ciało, ale także to, co nakładasz na swoje ciało. Skóra jest największym narządem i do 60% tego, co na nią nakładasz, dostaje się do krwiobiegu. Jeśli to, co nakładasz na skórę, jest pełne chemikaliów, nie możesz nawet wymawiać i zawierać szkodliwych składników, takich jak parabeny, ftalany, laurylosiarczan sodu i wiele innych, poważnie rozważ to, co może zrobić dla twojego zdrowia.

Jak chemikalia wpływają na twoje zdrowie?

Składniki chemiczne, które nie powinny wchodzić do naszego systemu, mogą naprawdę zaburzyć równowagę hormonalną. Jest to powszechne błędne przekonanie, że nasz system hormonalny tylko obejmuje nasz obszar rozrodczy i wpływa na takie rzeczy jak nasz nastrój, drażliwość, cierpiący na zespół napięcia przedmiesiączkowego itp. Jednak hormony to znacznie więcej. Są chemicznymi przekaźnikami w naszym ciele (całym ciele!), Które są odpowiedzialne za wysyłanie wiadomości do wszystkich narządów poprzez układ krwionośny. Kiedy są one zakłócone, wpływasz na cały system w ciele, co może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Dlatego ważne jest, aby iść na czysto, jeśli chodzi o kosmetyki. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru nieskończone, ekologiczne i bezalkoholowe alternatywy. Dowiedz się, jakie produkty kosmetyczne są najbardziej toksyczne i szkodliwe dla twojego zdrowia!

Dezodorant jest jednym z produktów kosmetycznych, które należy zastąpić nietoksyczną alternatywą. Pachy są najbardziej krytycznymi obszarami detoksykującymi w ciele, gdzie skupiają się węzły chłonne i gruczoły potowe. Dezodoranty są znane z tego, że zawierają toksyczne składniki związane z rakiem piersi. Wymień konwencjonalny dezodorant na ekologiczny i naturalny.

Filtr przeciwsłoneczny jest ironicznie jednym z najpotężniejszych drażniących skóry w przemyśle kosmetycznym, ze względu na zawarte w nim substancje chemiczne. Jest to jednak niezbędny produkt, który chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Aby dowiedzieć się, jakie są najbezpieczniejsze środki przeciwsłoneczne, przejdź do raportu Environmental Working Group (EWG). Przeprowadzili wyczerpujące badania na temat tego, jakie filtry słoneczne są bezpieczne w użyciu, a których należy unikać.

Produkty do włosów, takie jak szampon i odżywka to jedne z najbardziej toksycznych produktów w branży kosmetycznej. Nie tylko wchodzą na skórę głowy i włosy, ale także kończą się na całym ciele, a także są wdychane z powodu pary pod prysznicem. Są wypełnione parabenami, ftalanami i laurylosiarczanem sodu, wśród wielu innych toksycznych składników, które potencjalnie są rakotwórcze i zaburzają gospodarkę hormonalną. Wymień składniki produktów do włosów na czyste i ekologiczne opcje.

Ogólnie rzecz biorąc, konwencjonalne produkty kosmetyczne są wypełnione szkodliwymi substancjami chemicznymi, których powinieneś unikać, ale są to trzy najlepsze produkty kosmetyczne, których używamy regularnie, które powinny zostać zastąpione alternatywami ekologicznymi.

SHARE
Previous articleFlickr competition
Next articlethe shout

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here