eu

Ciekawa historia, tragiczna, związana z dziedzictwem bakteryjnym naszych jelit. Zaledwie kilka lat temu niektórzy mieszkańcy Ameryki Południowej nosili ciężarne kobiety do porodu na biegunie południowym. Miała nadzieję, że pewnego dnia uda jej się zdobyć rezerwy ropy na Antarktydzie dzięki prawom nabytym przez rdzenne dzieci. W rezultacie większość dzieci zmarła podczas podróży do domu.

Antarktyda jest tak zimna i wolna od drobnoustrojów, że maluchy nie będą w stanie zgromadzić wystarczającej ilości bakterii, aby je chronić, a kontakt z drobnoustrojami znajdującymi się w drodze, najczęściej ma fałszywe wyniki.

Jest to miejsce dla nas samych, aby wyjaśnić nam znaczenie tego “organu”, który jest wciąż bogaty w tajemnice znalezione w naszych jelitach: mikroflora (lub flora bakteryjna, która została prawidłowo zidentyfikowana przez lata) caneuhearme.eu.

Anaerobiospirillum, fusobacterium, muminococcus: to nie są imiona Rzymian z Asterix, ale niektóre z bakterii, które firma wirusowo-grzybowa wybrała nasze ciało jako mieszkanie. Około 39 trylionów wagi, która waha się na podłodze, jest prawie taka sama jak w wątrobie. Dynamiczna jednostka, która zależy od wieku, diety, środowiska. I nawet w porach roku, pomimo braku dowodów naukowych, że to, co na ogół nazywa się naszym wpływem. Oczywiście, nasze jelita zmieniają się w czasie i mają różne potrzeby w zależności od pory roku. Zwłaszcza jesienią. I INTESTYNÓW. Ale jak działa stosunek mikroflory jelitowej do organizmu? “W naszych jelitach występuje duża liczba limfocytów, komórek zaangażowanych w układ odpornościowy. Bakterie, które rosną w jelicie, są przenoszone do tych limfocytów, ponieważ inaczej wszystko, co jemy, będzie miało niszczącą odpowiedź immunologiczną. W rzeczywistości jelita rozpoznają każdy pokarm jako ciało obce. reguluje i moduluje tę tolerancję między nami a żywnością, ale także powietrzem, a co wchodzi w nasze ciało i wchodzi w kontakt z limfocytami przewodu pokarmowego. Krótko mówiąc, zadaniem jest bardzo ważna mediacja “, wyjaśnia Giovanni, profesor gastroenterologii w klinice Uniwersytetu Agostino Gemelli w Rzymie»