Naturalne sposoby na pozbycie się bólu stawów

Naturalne sposoby na pozbycie się bólu stawów
Rate this post

Zapalenie stawów to grupa bolesnych i zwyrodnieniowych schorzeń charakteryzujących się stanem zapalnym w stawach, który powoduje sztywność i ból. Choroba zwyrodnieniowa stawów, najczęstszy rodzaj zapalenia stawów, pogarsza się z wiekiem i jest spowodowana zużyciem przez lata. Reumatoidalne zapalenie stawów jest spowodowane przez układ odpornościowy atakujący stawy, tak jakby były to obce tkanki. Z tego powodu reumatoidalne zapalenie stawów jest klasyfikowane jako choroba autoimmunologiczna.

Lekarze tradycyjnie leczą artretyzm lekami przeciwzapalnymi i środkami przeciwbólowymi. Jednak niektóre leki powodują działania niepożądane, a naturalne podejście do łagodzenia bólu staje się coraz bardziej popularne. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem tych naturalnych środków.

  1. Schudnąć

Twoja waga może mieć duży wpływ na ilość bólu odczuwanego przez artretyzm. Dodatkowa waga powoduje większy nacisk na stawy – szczególnie na kolana, biodra i stopy.

Zmniejszenie stresu na twoich stawach poprzez utratę wagi poprawi Twoją mobilność, zmniejszy ból i zapobiegnie przyszłym uszkodzeniom twoich stawów.

  1. Uzyskaj więcej ćwiczeń

Jest więcej korzyści z ćwiczeń niż utrata wagi. Regularny ruch pomaga zachować elastyczność stawów. Ćwiczenia obciążeniowe, takie jak bieganie i chodzenie, mogą być szkodliwe. Zamiast tego spróbuj ćwiczeń o niskim wpływie, takich jak aerobik w wodzie lub pływanie, aby zginać stawy bez zwiększania stresu.

  1. Stosuj terapię gorącą i zimną

Proste ciepłe i zimne zabiegi mogą zmienić świat, jeśli chodzi o ból stawów. Długie, ciepłe prysznice lub kąpiele – szczególnie rano – pomagają zmniejszyć sztywność stawów. Użyj koca elektrycznego lub wilgotnej poduszki grzewczej w nocy, aby poluzować luzy.

Zimne zabiegi są najlepsze w łagodzeniu bólu stawów, obrzęku i stanu zapalnego. Owiń żelowy worek z lodem lub torebkę mrożonych warzyw w ręcznik i nałóż go na bolesne stawy, aby szybko ulżyć.

  1. Spróbuj akupunktury

Akupunktura to starożytna chińska terapia medyczna polegająca na wprowadzaniu cienkich igieł w określone miejsca na ciele. To ma na celu przekierowanie energii i przywrócenie równowagi w twoim ciele. Akupunktura jest najbardziej badaną terapią uzupełniającą i jest zalecana przez Światową Organizację Zdrowia do leczenia ponad 100 różnych schorzeń.

Uważa się, że akupunktura ma zdolność zmniejszania bólu stawów. Jeśli chcesz poznać tę metodę leczenia, koniecznie znajdź licencjonowanego i certyfikowanego akupunkturzystę w swoim stanie.

  1. Używaj medytacji, aby poradzić sobie z bólem

Techniki medytacji i relaksacji mogą pomóc zmniejszyć ból spowodowany artretyzmem poprzez zmniejszenie stresu i lepsze radzenie sobie z nim. Według National Institutes of Health (NIH), badania wykazały, że praktyka medytacji uważności jest pomocna dla niektórych osób z bolesnymi stawami. Badacze odkryli także, że osoby z depresją i zapaleniem stawów czerpały najwięcej korzyści z medytacji. Kiedy stres jest zmniejszony, zapalenie, a tym samym obrzęk i spadek bólu.

  1. Włącz odpowiednie kwasy tłuszczowe do swojej diety

Każdy potrzebuje kwasów tłuszczowych omega-3 w diecie dla optymalnego zdrowia. Te tłuszcze również pomagają w zapaleniu stawów. Wykazano, że suplementy z oleju z ryb, które są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, zmniejszają sztywność stawów i ból.

Innym kwasem tłuszczowym, który może pomóc, jest kwas gamma-linolenowy lub GLA. Występuje w nasionach niektórych roślin, takich jak wiesiołek, ogórecznik, konopie i czarne porzeczki. Możesz również kupić oleje z nasion jako suplement. Należy jednak skonsultować się z lekarzem przed ich zażyciem.

  1. Dodaj kurkumę do potraw

Kurkuma, żółta przyprawa powszechna w potrawach indyjskich, zawiera substancję chemiczną zwaną kurkuminą, która może pomóc w zmniejszeniu bólu stawów. Tajemnicą są jej właściwości przeciwzapalne.

NIH donosi, że kurkuma podawana szczurom laboratoryjnym zmniejsza stany zapalne w stawach. Konieczne są dalsze badania nad stosowaniem suplementu dla ludzi, ale nie zaszkodzi dodać tej smacznej przyprawy do kolacji. Ulepsz swoje życie, chwytając dziś trochę online.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here